Harmonik Ölçüm

Harmonik Ölçüm
Kasım 20, 2021

Hipot Testi potansiyeli yüksek (yüksek voltaj) Testi kısa adıdır ve o da bilinir Testi Dayanım Dielektrik . A Hipot testi kontrolleri“iyi izolasyon.”

Hipot testi hiçbir akımın kefalet başka bir noktaya, bir noktadan akacaktır yapar.

Hipot testi bir süreklilik testi tersidir.

Hipot Testi akımının kefalet başka bir noktaya, bir noktadan akış (ve hiçbir geçerli emin akacak yapmak için yüksek sadece gerçekten gerilimi yukarı çevirin) olmaz denetlerken Süreklilik Testi başka bir noktaya kolayca bir noktadan mevcut akımlarının kefalet denetler.

HIPOT Testinin Önemi

Hipot testi yeterliliğini belirleyen bir tahribatsız test elektrik izolasyonu normalde gerilim geçici üzerinde meydana için. Bu yalıtım marjinal olmadığından emin olmak amacıyla, belirli bir süre için tüm cihazlara uygulanan bir yüksek voltaj testidir.

Hipot testleri kablolarda çentikli veya ezilmiş yalıtım, kaçak kablo tellerini veya örgülü ekranlama, iletkenlerin etrafında iletken ya da aşındırıcı kirleticiler, Terminal aralık sorunlarını ve tolerans hataları bulmakta yardımcı olur. Üretim sürecinde ortaya yetersiz dağılma ve boşluk mesafeleri.

üretim hattı Hipot testi, bununla birlikte, üretim işleminin bir test, bir üretim ünitesinin yapı test tip tabi tutuldu ve birim yapı olarak yaklaşık aynı olup olmadığını belirlemektir. Bir üretim hattı Hipot testi ile tespit edilebilir, işlem hataları bazıları, örneğin, sürtünme açıklık şekilde bir transformatör yara azaltılmıştır içerir.

Böyle bir başarısızlık sarma bölümünde yeni bir operatör neden olabilir.

HIPOT Testi için Süre

güvenlik standardı kullanılan test süresi uygun olmalıdır. IEC 60950 kapsamında ürünler dahil olmak üzere çoğu standartları, test süresi 1 dakikadır.

Başparmak tipik kural 1-2 saniye 2U + 1000 V 110-120% olduğunu.14